Kaj je sovražni govor?
Sovražni govor je izražanje mnenj in idej, ki so uperjene proti določeni družbeni skupini. Kazenski zakonik v 297. členu definira kaznivi sovražni govor v ožji obliki. To je kaznivo dejanje, ki temelji…
Sovražni govor je izražanje mnenj in idej, ki so uperjene proti določeni družbeni skupini. Kazenski zakonik v 297. členu definira kaznivi sovražni govor v ožji obliki. To je kaznivo dejanje, ki temelji…
Zločini iz sovraštva lahko žrtev prizadenejo močneje, kot bi jih prizadelo navadno kaznivo dejanje. V okolju, kjer se je zgodilo kaznivo dejanje, se lahko žrtev počuti manj varno in zato…
Evropska komisija je po večletnih prizadevanjih 12. novembra predstavila Strategijo Evropske unije za LGBTIQ enakost. Kako pa bo ta strategija vplivala na doseganje enakosti LGBTIQ-oseb v Sloveniji?
(prevod po IGA-Europe) S strategijo se je Evropska komisija (EK) opremila za opravljanje močnejše vloge pri varovanju in razvoju pravic LGBTI-oseb, in določila obsežen sklop ukrepov, vključno z zakonodajnimi predlogi za izvajanje le teh. Zanimivo je videti da predlagani ukrepi vključujejo tudi prevzemanje vodilne vloge z državami članicami glede pristojnost, ki spadajo na nacionalne ravni, na primer v izmenjavi dobrih praks o pravnem priznanju spola in prepovedi t.i. “reparativnih terapij
Mladinski svet Slovenije (MSS) je razglasil rezultate natečaja Prostovoljec leta 2019. V natečaj je letos prispelo 177 prijav, od tega 128 za posameznice_ke in 49 za projekte. Podelile_i so nazive…
V sklopu projekta TransBuddy odpiramo prijave na intenzivni trening za vključitev v bazen Legebitrinih TransBuddy trenerk_jev. Iščemo kandidatke_e, ki jih zanima in imajo izkušnje s temo medicinskega procesa potrditve spola;…
Zločin iz sovraštva je vsako kaznivo dejanje, ki izhaja iz predsodkov in sovraštva do družbene skupine, v katero spada ali pa se zdi, da spada, oseba, ki izkuša nasilje ali…
Do konca oktobra je bilo na spletni strani Niprav.si prejetih 5 prijav dejanj povezanih z diskriminacijo ali nasiljem. Od tega je šlo v treh primerih za diskriminacijo, v enem za…
Najpomembneje je, da nasilno ali diskriminatorno dejanje prepoznate. Oseba, ki doživlja nasilje ali diskriminacjo, se zaradi travmatičnega pretresa pogosto ni zmožna braniti, zbirati dokazov, poklicati policije … Če ste priča…
Na podlagi novih ukrepov za zajezitev okužb z virusom SARS-CoV-2 na Legebitri prilagajamo svoje delo, in sicer od 16. 10. 2020 do preklica ukrepov. Vse skupinske aktivnosti potekajo po spletu,…